Sklep internetowy DobreDrukowanie.pl

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. How to translate the website into English?

In the browser window (Chrome, Edge), right-click and select translate to english. The action should be repeated for each opened subpage. In the Firefox browser, you need to install the TWP - Translate Web Pages add-on. In the Opera browser, you need to install the Google Translator add-on.

2. W jaki sposób mogę uzyskać informacje na temat wyceny produktów?

Wszelkie zapytania dotyczące wyceny produktów, prosimy wysyłać mailowo na adres: sklep@dobredrukowanie.pl lub bezpośrednio do Twojego Handlowca

3. Czy można drukować z popularnych programów biurowych -Word, PowerPoint?

Z powodu problemów z różną interpretacją tych samych plików pakietu Office na różnych komputerach nie przyjmujemy tego rodzaju plików, należy taki dokument zamienić na PDF za pomocą ogólnodostępnych programów do konwersji na PDF.
Z powodu niskiej jakości nie przygotowuje się projektów w takim programach typu Word, PowerPoint. Do dobrego przygotowania projektu niezbędne są programy graficzne.

4. Co to jest gramatura papieru?

Gramatura papieru jest parametrem określającym wagę jednego arkusza papieru o powierzchni jednego metra kwadratowego papieru. Najprościej mówiąc im parametr ten przyjmuje większą wartość tym papier jest grubszy. Gramatura nie określa bezpośrednio sztywności papieru, np. Papier kredowy 300g matowy jest bardziej sztywny od błyszczącego o tej samej gramaturze.

5. Co oznacza symbol 4+0, 4+1, 4+4?

Symbole te oznaczają ilość kolorów składowych w druku oraz czy druk jest dwustronny, czy jednostronny:

 • symbol 4+4 oznacza druk dwustronny w pełnym kolorze CMYK,
 • symbol 4+0 oznacza druk jednostronny w pełnym kolorze CMYK,
 • symbol 4+1 oznacza druk dwustronny, przy czym strona 1 jest drukowana w pełnym kolorze, a strona 2 jest drukowana w jednym kolorze palety CMYK np. Yellow lub Black.

6. Czy i dlaczego muszą być czcionki zamienione na krzywe?

Jak najbardziej tak. Nie zamieniona na krzywe czcionka może się w trakcie otwierania programu "wysypać" tzn. program zamieni czcionkę automatycznie na jedną ze standardowych ogólnodostępnych.

7. Jaki powinien być rozmiar projektu?

Rozmiar projektu powinien być wykonany w skali 1:1, po to by zminimalizować możliwość pomyłki w wielkości drukowanej pracy. Powinien mieć także dodane tzw. spady po 3mm z każdej strony.
Przykładowo: projekt docelowy ma rozmiary 284x171mm to razem ze spadem powinien mieć 290x177mm.

8. Po co stosuje się spad?

W czasie produkcji boki są przycinane i nie ma takiej możliwości aby idealnie dociąć projekt aby nie było widać białych krawędzi kartki. Dzięki takiemu zabiegowi projekt zawsze perfekcyjnie wygląda.

9. W jakim modelu kolorów powinny być dostarczone projekty?

Pracę należy przygotować w modelu CMYK. Jeżeli Twój projekt zawiera obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) zamień je na CMYK Jeśli jest w PANTONE, prosimy o przesłanie nazw i numerów kolorów lub dokonania konwersji do CMYK - w przeciwnym wypadku konwersja nastąpi automatycznie wg domyślnych ustawień.

10. Jak przygotować pliki do druku?

Szczegółowe informacje o tym jak poprawnie przygotować projekt do druku umieściliśmy się na stronie: 'Przygotowanie do druku'. Niepoprawnie przygotowane pliki mogą spowodować złą jakość wydruku, opóźnić lub uniemożliwić realizację zlecenia.

11. Co to jest lakier wybiórczy?

Lakier wybiórczy to lakier nakładany na pracę tylko na wybranych obiektach. Elementy pokryte tym lakierem są bardziej „błyszczące” niż pozostałe.

12. Jak szybko moje zamówienie może być zrealizowane?

Poniżej przedstawiamy przybliżone terminy wykonania zleceń dla prostych produktów, na standardowych papierach, w standardowym procesie produkcyjnym.

 • plakaty A2, B2, B2, B3 – ok. 3 dni roboczych
 • ulotki – ok. 5 dni roboczych
 • ulotki składane – ok. 5 dni roboczych
 • wizytówki – ok. 10 dni roboczych
 • papiery firmowe – ok. 4 dni roboczych
 • notesy – ok.7 dni roboczych
 • teczki – ok.6 dni roboczych

Pamiętaj, że opóźnienia w dostarczeniu plików, akceptacją projektu wydłużają czas realizacji.

13. Jakie są formy dostawy?

Wszystkie zamówienia wysyłamy firmą kurierską. Korzystamy z usług: DHL, DPD, OPEK.

14. Czy mogę odebrać towar osobiście?

Tak. Gotowe zamówienie możesz odebrać w siedzibie firmy:
dobredrukowanie.pl
ul. Porcelanowa 11,
40-246 Katowice

15. Jakie są formy płatności?

Proponujemy kilka metod płatności:

 • PayU
 • płatność za pobraniem u kuriera (do ceny wysyłki doliczamy kwotę za pobranie)
 • płatność gotówką
 • płatność przelewem
Your suggestion

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
EN Ostrzeżenie
EN Sesja wygasła z powodu bezczynności
Logowanie
Utracone hasło
Rejestracja

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych - kuponów rabatowych i informacji o promocjach od PoligrafiaPlus Sp. z o.o. 40-246 Katowice, ul. Porcelanowa 11 na podany adres e-mail w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu przepisów ustawy Prawo telekomunikacyjne przez od PoligrafiaPlus Sp. z o.o. 40-246 Katowice, ul. Porcelanowa 11.

Ładowanie...
Konto nieaktywne
Rejestracja przebiegła pomyślnie
Powiadomienia
brak powiadomień
Ładowanie...